Lune De Nuit

  • 50 m²
  • 1 sovrum
  • 1 badrum

När du bor i villan Lune De Nuit Neapel med 1 sovrum kan du enkelt nå Bourbon Tunnel, som ligger ungefär 8 minuters promenad bort. Villan med 1 badrum, som har ett väldigt bra läge i distriktet Lungomare Caracciolo, kan rymma upp till 4 gäster.

I badrummet finns även en bidé, en separat toalett och en dusch. Hårtorkar, badlakan och handdukar ingår för ökad komfort.

Här finns matplats med köksutrustning, såsom vattenkokare, te-/kaffebryggare och kylskåp. Restaurangen R. Strino ligger ungefär 5 minuters promenad bort och erbjuder italienska rätter.

Neapels internationella flygplats ligger inom 15 minuters bilresa och Neapels Botaniska trädgårdar finns ungefär 3 km bort. Du kommer att bo 600 meter från Castel dell'Ovo och ungefär 25 minuters promenad från Santa Chiara. Shoppingentusiaster kommer att uppskatta läget nära Piazza del Plebiscito. Järnvägsstationen Neapels centralstation är belägen ungefär 3 km bort.

Behöver du fler alternativ?
Check Top hotels near Lune De Nuit Neapel
Napoli Scalza
Mobilpris

Napoli Scalza

8.6
Fantastiskt 20 recensioner
31 m från boendet
USD 307 USD 276
per natt
La Piccola Dimora
Mobilpris

La Piccola Dimora

95 m från boendet
USD 157 USD 141
per natt
Casa 12 B&B
Mobilpris

Casa 12 B&B

101 m från boendet
USD 137 USD 123
per natt
    Hur man tar sig till hotellet

    Flygplatser

    Neapels internationella Flygplats
    9 km

    Tågstationer

    Napoli Mergellina Train Station
    2,5 km

    Faciliteter

    Internet

    • Wi-Fi

    Parkering

    • Parkering

    I köket

    • Elektrisk vattenkokare
    • Köksgeråd

    I rummen

    • Luftkonditionering
    • Sittgrupp
    • Te- och kaffefaciliteter
    • Matbord

    Utrustning

    • LCD-TV

    Allmänna faciliteter

    • Helt rökfritt

    Husdjur

    • Inga husdjur !

    Viktig information

    Incheckning: från 15:00 till 23:30
    Utcheckning: från 08:00 till 10:00
    Licensnummer15063049LOB2960,IT063049C2KRCAGBKG
    Vanliga frågor
    • Vilka är de mest populära turistattraktionerna i närheten av villan Lune De Nuit?
      Du kan besöka Castel dell'Ovo som ligger i närheten av villan Lune De Nuit.
    • Tillåter villan Lune De Nuit husdjur?
      Tyvärr accepterar villan Lune De Nuit inte gäster med husdjur.
    • Vilka är de viktigaste sevärdheterna under vistelsen i villan Lune De Nuit?
      När du bor i villan Lune De Nuit bör du inte missa Neapels viktigaste landmärken, som Bourbon Tunnel och Neapels katedral, som ligger inom 8 respektive 25 minuters promenad.

    Läge

    Map
    I närheten

    Flygplatser

    Neapels internationella Flygplats
    9 km

    Tågstationer

    Napoli Mergellina Train Station
    2,5 km

    Sevärdheter i närheten

    Restauranger i närheten

    Galleri

    Recensioner

    Inga recensioner ännu :(

    Om du bodde på detta hotell, dela din erfarenhet med oss

    Skriv recension

    Skriv recension

    När reste du?

    Ditt betyg

    1
    2
    3
    4
    5
    6
    7
    8
    9
    10
    Mycket dåligt
    Utmärkt

    Dina uppgifter

    Var kommer du ifrån?
    Tack! Tack för att du tog dig tid att dela din erfarenhet. Din recension kommer att publiceras inom kort.
    Gå till recensioner
    Recension har inte skickats.

    Kontakta oss

    Om du behöver mer än 4 rum, vänligen gör en förfrågan om gruppbokning.
    Dina uppgifter
    Ämne
    Meddelande
    Lune De Nuit Neapel

    Visa på karta:

    Sevärdheter
    Rekommenderade restauranger
    Kollektivtrafik
    Tack för din feedback
    Tack för att du prenumererar
    Stäng